“Культура 2025”: зустріч в Спілці композиторів

19 березня 2015 у приміщенні Національної спілки композиторів України було проведено зустріч в рамках проекту “КУЛЬТУРА 2025. Платформа ініціатив”.

Фото з альбому Culture2025

В зустрічі взяли участь українські композитори, а також і представники мистецької комісії Громадської ради при Мінкультури. Організатором від Спілки композиторів виступила Алла Загайкевич, модератором зустрічі – екс-заступник міністра культури України  Олеся Островська-Люта.

На зустрічі обговорювались проблеми функціонування академічної музики в нашій країні. Ініціатори “Культура 2025” представили “дерево проблем”, в якому були виділені передумови, причини, ключову проблему, окремі та системні наслідки. “Дерево” включає кілька проблемних полей – “Інфраструктура”,  “Комунікація”, “Освіта”, “Менеджмент”, “Законодавство” та “Фінанси”. Відповідно виділені такі ключові проблеми:

  •  слабка зовнішня та внутрішня комунікація;
  • неефективне використання наявної інфраструктури;
  • нормативно-правова база не відповідає реальним потребам;
  • брак різноманіття джерел і можливостей для стійкого фінансування інституцій культури;
  • відсутність практик прийняття сталих компетентних рішень;
  • недостатнє кадрове забезпечення сфери культури;
  • невідповідність освітньої системи всіх рівнів сучасним вимогам.

Щодо музичної галузі, доктор мистецтвознавства Юрій Чекан наголосив на тому, що необхідно усвідомлювати різні типи інтонаційних практик – креативну і комерційну, і якщо перша покликана нести високі духовні цінності і виконувати виховну функцію, то друга розрахована на широкий вжиток, але має лише розважальну функцію.

Учасники зустрічі були одностайні в тому, що підтримка академічного мистецтва (“креативних інтонаційних практик”) мала би бути одним із завдань держави, а залучення коштів мало би відбуватися зокрема й за рахунок відрахувань з прибутків, що їх отримує шоу-бізнес. Іншим джерелом залучення коштів могли би стати відрахування  з гастрольної діяльності іноземних музикантів. Обидва шляхи практикуються європейськими країнами, проте для їх втілення в Україні необхідні відповідні законодавчі зміни.

Говорилося також про необхідність нормативного закріплення конкурсів на керівні посади, необхідність підготовки фахових менеджерів у мистецькій царині, необхідність  включення в систему освіти концертних заходів.

Детально “дерево проблем” можна оглянути на сторінках в Facebook.

Опубліковано у Мистецька комісія | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

One Response to “Культура 2025”: зустріч в Спілці композиторів

  1. Пінгбек: Стратегія культури: Громадська рада подала свої пропозиції | Громадська рада при Міністерстві культури України

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s