Стратегія культури: Громадська рада подала свої пропозиції

Громадська рада при Міністерстві культури України сформувала свої пропозиції щодо проекту стратегії розвитку культури, що був опублікований на сайті Міністерства культури 16 квітня 2015 року. 

Відповідний лист з пропозиціями 15 травня 2015 року було надіслано Заступнику директора УЦКД п. Валентині Дем’ян від в.о. голови Громадської ради – Ю.Й. Пероганича.

Лист включає 6 додатків, з якими можна ознайомитися за посиланнями:

Усі 6 документів були підготовлені Комісією з питань культури, мистецтв та галузевої освіти.

В аналітичній записці  (дод.1) зазначається, що запропонована стратегія є неповною, і залишає поза увагою такі види мистецтв, як, зокрема, література, музика і образотворче мистецтво, а також традиційні (народні) мистецтва, і тому потребує суттєвих доопрацювань.

Документ “Музичне мистецтво (дод.2) включає ряд стратегічних та конкретизованих задач музичної галузі, а також обґрунтування особливої ролі професійної та традиційної  музичної культури.  При підготовці цього документу були враховані ключові положення, відпрацьовані на зустрічі групи “Культура 2025” в Спілці композиторів України, а також включені пропозиції ГО “Спілка музикантів України“.

Документ «Культурно-мистецька освіта» (дод.4) був підготовлений з урахуванням кола проблем, що обговорювались на конференції «Мистецька освіта у культурному просторі XXI століття», а також в ході Круглого столу «Старша профільна школа (наукова та мистецька): виклики та перспективи реформування».

Документ «Клубна культура» (дод.5) підготовлений робочою групою Дмитра Ломачука за результатами відряджень щодо практичного вивчення роботи сільських клубів Київщини. Документ включає коло питань щодо збереження та розвитку сільської культури, залучення громадськості до діяльності у сфері культури, а також питань захисту, збереження та популяризації культурної спадщини як основи національної культури.

Окремим документом (дод.6) включені пропозиції від Української бібліотечної асоціації, а також представлено зведений документ (дод.3) зауважень і пропозицій.

Громадська рада продовжуватиме роботу із систематизації пропозицій щодо Стратегії культури і відкрита до співпраці з експертами та громадськими активістами.

Опубліковано у Документи, Мистецька комісія | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

2 Responses to Стратегія культури: Громадська рада подала свої пропозиції

  1. Світлана Шенгелія коментує:

    механізм досягнення не працюватиме за відсутності професійного менежмену в культурі…де, багато років відсутнє ефективне використання робочих ресурсів працівниками сфери, імітаційна кадрова політика, знецінені приорітетні критерії оцінки праці, здорова конкуренція якості мистецького продукту. Втілення стратегії культури, матиме позитивний результат, тільки, при серйозній державній підтримці та чіткій оновленій системі роботи закладів культури зокрема.

    Подобається

  2. Пінгбек: Проект Довгострокової стратегії потребує суттєвих доопрацювань | Громадська рада при Міністерстві культури України

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s