Щодо мобілізації артистів Львівської опери

Громадська рада звернулася до віце-прем’єр міністра В’ячеслава Кириленка з проханням порушити питання щодо недопущення залучення до бойових дій артистів Львівської опери й інших провідних мистецьких колективів. Наводимо текст листа:

Громадська рада при Міністерстві культури України висловлює занепокоєння з приводу повідомлення про масову мобілізацію артистів Львівської опери, опублікованого на офіційній сторінці театру в мережі «Facebook» [1], а також у ЗМІ.

Вважаємо, що призов і направлення для участі в реальних бойових діях громадян України без оцінки важливості їхньої діяльності в тилу є недержавницьким підходом. Війна відбувається не тільки на полі бою, а й у головах і душах людей. І в Україні і за її межами. Факт призову артистів львівського, тернопільського чи інших театрів, митців, науковців, людей, які в тилу для фронту можуть зробити більше чим на самому фронті показує неякісну роботу воєнкомів, чи навіть всієї системи призову, коли засовується елементарний поголовний підхід до призову без врахування суспільної значимості кожної особистості

Як відомо, В. Черчилль в часи Другої світової війни не допустив скорочення витрат на культуру, відповівши риторичним запитанням: «А за що ж ми тоді воюємо?». І Ви визнали, що В. Черчилль мав рацію [2]. Це питання є актуальним і сьогодні – заради чого ми воюємо, як не заради української культури?

Досвід евакуації провідних митців під час окупації німецько-фашистськими загарбниками застосовувався і в Україні. Евакуйовані в тил були більшість філармоній, консерваторій та оперних театрів, завдяки чому провідні митці зберегли свої життя, а мистецька традиція не була перервана (довідка у Вікіпедії – [3]).

Крім того, як показує аналіз обговорень сторінки [1], повідомлення про мобілізацію артистів викликають неоднозначну реакцію в суспільстві, розпалюють конфлікт між представниками різних професій і тим самим дестабілізують морально-психологічний клімат країни.

З огляду на викладене, Громадська рада при Міністерстві культури просить Вас звернутися до міністра оборони України С. Полторака, а за необхідності – до прем’єр-міністра А. Яценюка, з проханням вжити усіх необхідних заходів для недопущення мобілізації до військової служби артистів провідних мистецьких колективів та установ і Львівської опери зокрема.

  1. https://www.facebook.com/Lviv.National.Opera

  2. http://gazeta.dt.ua/CULTURE/v-yacheslav-kirilenko-pid-chas-viyni-kultura-ne-mozhe-stoyati-ostoron-_.html

  3. https://uk.wikipedia.org/wiki/Евакуація в СРСР під час Другої світової війни

Лист було направлено за підписом в.о. голови Громадської ради – Ю.Й. Пероганича.

Опубліковано у Звернення | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s