Мистецька комісія виступила з пропозиціями до проекту Закону про освіту.

Комісія з питань культури, мистецтва й галузевої освіти розробила пакет пропозицій до Законопроекту “про освіту”, що був опублікований на сайті Міністерства освіти і науки України 4 червня 2015 року.

В пакеті пропозицій йдеться про те, що в запропонованому законопроекті випущено ряд важливих положень чинного Закону про освіту, що є значним упущенням. Зокрема не знайшли відображення положення про післядипломну освіту (ст. 47–48 чинного закону), про наукові ступені та вчені звання (ст. 31–32 чинного закону). Викликали сумнів і деякі зміни, що стосуються засад та принципів освіти, зокрема в законопроекті випущено такі важливі елементи, як світоглядна функція, національна свідомість тощо.Не знайшли відображення у новому законопроекті і права вчителя захист професійної честі і гідності, вільний вибір форм, методів, засобів навчання, виявлення педагогічної ініціативи тощо.

Ряд зауважень стосується статті “Мова освіти”, яка не надає належних гарантій права на отримання освіти українською мовою, а також використовує невизначений законодавством термін “мови міжнародного спілкування”.

В той же час було прописати оркемою статтєю галузь мистецької освіти з огляду на особливу специфіку, методологію, індивідуальний підхід до розвитку творчих здібностей в цій галузі.

Відповідний пакет пропозицій було подано до Міністерства освіти України, а також представлено на конференції  «Правове забезпечення реформи освіти в Україні», що проходить з 17 по 19 в Київському національному університеті ім. Т. Шевченка. В її роботі взяв участь заступник голови Комісії – Андрій Бондаренко.

Текст пропозицій представлено у файлі  Пропозиції до ЗУ Про освіту. Мистецька Комісія 15.06

Опубліковано у Документи, Мистецька комісія | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s