Проект Довгострокової стратегії потребує суттєвих доопрацювань

IMG_462525 червня 2015 року з ініціативи Комісії з питань культури і мистецтва Громадської ради при Міністерстві культури України відбувся круглий стіл «Музичне мистецтво України в сучасних реаліях: проблеми та перспективи».

Учасники круглого столу обговорювали проект Довгострокової стратегії і дійшли висновку, що проект потребує суттєвих доопрацювань. Йшлося як про ініціативи  нормативного характеру, так і безпосередні проблеми музикантів.

Зокрема, зазначалось, потребують розробки  законопроекти про меценатство, про національний культурний продукт, а також суттєвий перегляд Законопроекту 2669, який в поточному вигляді може суттєво погіршити умови праці музикантів і, в той же час, не вирішує ключової проблеми – прозорого призначення керівних кадрів.

Серед задач, які не знайшли поки що втілення в проекті довгострокової стратегії – підвищення заробітних плат працівників мистецьких колективів, збереження мережі музичних шкіл, побудова великого концертного залу європейського рівня, забезпечення мистецьких закладів новими українськими підручниками тощо.

Піднімалися і проблеми більш глобального характеру. Зокрема Ю.Чекан і  К. Стеценко наголошували на необхідності диференціювання інтонаційних практик – популярних і академічних жанрів, і, ширше –  різних типів культур – культури споживання і культури розвитку.  Було наголошено, що Музичне мистецтво має потужний потенціал впливу на масову свідомість, воно як унікальний виховний чинник сприяє консолідації суспільства на основі посилення патріотичних почуттів, а це значить, що питання державної політики в мистецтві є актуальним і практичним питанням посилення національної безпеки України.

За підсумками круглого столу до Колегії Міністерства культури України було направлено лист, в якому наголошувалося на необхідності “продовжити роботу над Довгостроковою стратегією розвитку української культури, зокрема над розробкою положень, що стосуються забезпечення належної і всебічної фінансової підтримки тих мистецьких практик, що сприяють вихованню особистості”.

Матеріали круглого столу:

Презентація “Робота над стратегією”

Презентація “Музичне мистецтво України – проблеми і перспективи”

 

Advertisements
Опубліковано у Мистецька комісія | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s