Мистецька освіта: виклики та перспективи

28 грудня 2015 року у приміщенні Українського національного інформаційного агентства УКРІНФОРМ  відбулося засідання Круглого столу на тему: «Мистецька освіта: виклики та перспективи»

Метою засідання Круглого столу було висвітлення, обговорення актуальних проблем мистецької освіти та віднаходження шляхів їх вирішення.

Головним спеціалістом відділу навчальних закладів та науки Департаменту мистецтв та навчальних закладів Олександром Хльобасом було зазначено, що Міністерство культури України взяло активну участь у роботі над проектом Закону України «Про освіту». Зокрема, до зазначеного законопроекту включено окремий розділ щодо спеціалізованих видів освіти в Україні, у тому числі і мистецької освіти. У разі прийняття рамкового Закону в такій редакції, Міністерству буде значно легше відстоювати позиції мистецької освіти усіх рівнів та вносити відповідні зміни до інших Законів та підзаконних актів.

Також він поінформував про збереження підпорядкування вищих навчальних закладів культурно-мистецької освіти у сфері управління профільного міністерства та відповідно – передбачення у Державному бюджеті України видатків на їх фінансування для Мінкультури.

Максим Стріха сказав про важливість врахування специфіки питань мистецької освіти, зокрема важливості експертних оцінок, оскільки багато питань мистецтва не можуть бути оцінені лише за формальними показниками.

Крім того М. Стріха торкнувся й суто мистецьких питань оперного виконавства, а саме прикру втрату традиції виконання опер в україномовних перекладах, та відсутність видань оперної літератури в україномовних перекладах.

Олександр Шаліт наголосив на неприпустимості переведення музичних шкіл до місцевих громад, оскільки таке переведення може призвести до їх ліквідації. Також наголосив на важливості збереження безперервного циклу мистецької освіти, негативних наслідках імплементації “Болонського процесу”, а також переведення творчих представників на контрактну форму, як це передбачено законопроектом № 2669-д.

Порушувались також питання невідповідності заробітних плат працівників мистецьких шкіл європейським стандартам, браку україномовної нотної та навчальної літератури, перевантаженості дітей, що навчаються у спеціалізованих мистецьких школах предметами загально-освітнього циклу, недостатню підтримки митців, що представляють Україну на міжнародній арені.

Матеріали:

КРУГЛИЙ СТIЛ, МИСТЕЦЬКА ОСВIТА, Прес-анонс 

Фото:

CSC_0127DSC_0022CSC_0170

CSC_0124CSC_0036DSC_0027DSC_0028DSC_0040DSC_0044

DSC_0021DSC_0109DSC_0113DSC_0114DSC_0120DSC_0121DSC_0145DSC_0147DSC_0154DSC_0171

DSC_0013DSC_0018DSC_0001

КРУГЛИЙ СТIЛ, МИСТЕЦЬКА ОСВIТА, Прес-анонс

Опубліковано у Мистецька комісія | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s