Україна вшановує 75-ті роковини трагедії Бабиного Яру

Цього року Україна та світова спільнота вшановує 75-ті роковини трагедії Бабиного Яру, яка не може залишити байдужим жодного з нас.

Ми з болем у серці згадуємо про ті часи, коли Київ був окупований нацистами. У 1941-1943 рр. Бабин Яр, мальовнича частина міста, став місцем масових розстрілів німецькими окупантами мирного населення, насамперед, євреїв та ромів, моряків Дніпровської військової флотилії, членів Організації Українських Націоналістів, підпільників, заручників та інших. Лише за два дні 29 та 30 вересня 1941-го року у Бабиному Яру розстріляли майже 34 тисячі євреїв. А впродовж двох років жертвами жорстокості нацистів стали від 100 до 150 тисяч осіб, в тому числі дітей та літніх людей.

Після війни комуністичний режим десятиріччями намагався знищити як саму місцину так і пам’ять про її жертви, в першу чергу, євреїв та українських націоналістів. Та за часи Незалежності нашої держави Бабин Яр став символом скорботи і страшної пам`яті-застереження для всього людства. І ми маємо пам’ятати. Так само, як слід пам’ятати про не менш трагічну сторінку в житті українського народу – Голодомор 1932-33 років. Про обидві трагедії – Голокост і Голодомор – як злодіяння нацистського і комуністичного режимів, свідчать численні спогади та наукові дослідження, матеріали яких експонують у багатьох музеях України.

Сьогодні ми згадуємо та вшановуємо пам’ять страшенних жертв Другої світової війни та Голокосту. Ці трагічні сторінки історії нагадують нам про те, що життя людини, до якої б національності, раси чи релігії вона не належала, є найвищою цінністю.

Ми пам’ятаємо…

 

Президія Громадської ради

при Міністерстві культури України

Публікація на сайті Міністерства культури

Опубліковано у Звернення. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s