Середньостроковий план пріоритетних дій уряду до 2020 року обговорили в Міністерстві

img_9315Представники Громадської ради при Міністерстві культури взяли участь в обговоренні Середньострокового плану пріоритетних дій уряду до 2020 року. Зустріч відбулася 18 лютого за участю представників Міністерства культури, а також представників інших громадських організацій.

План було схвалено з деякими зауваженнями. Було відмічено, що в порівнянні зі довгостроковою стратегією розкитку культури є позитивні зрушення, зокрема додано окрему позицію щодо підтримки державної мови. Проте й було наголошено на такому:

Зміцнення позицій державної мови в культурно-інформаційному просторі – слід було би звернути спеціальну увагу не тільки на сферу книговидавництва, але й такі сфери, як радіо і телебачення, де частка україномовного ефіру є неприпустимо низькою, а також ІТ та Інтернет, де попри наявність україномовного програмного забезпечення набагато поширенішим лишається іншомовне, що призводить і до більшої відвідуваності з території України російського Інтернету. Наголошувалось і на проблемах державної мови у сфері вищої освіти, адже серед викладачів вищих навчальних закладах досі чимало є таких, що не володіють державною мовою на належному рівні, і тому не можуть дати студентам відповідні знання і навички.

Модернізація системи стимулів для культурно-мистецької діяльності –
наголошувалося на недоліках контрактної системи, що вступила в дію з прийняттям закону № 955-19 щодо запровадження  контрактної форми роботи у сфері культури, а саме –   соціальній незахищеності та звуженням трудових прав працівників сфери культури. Було запропоновано створити робочу групу з питань внесення відповідних змін до законодавства.

Модернізація змісту та умов надання мистецької освіти –
було відмічено, що проблема скорочення годин на вивчення фахових дисциплін стосується не тільки середніх спеціалізованих шкіл, але і вищих навчальних закладів. Було запропоновано вжити заходів для відродження повноцінного викладання фахових дисциплін, що були скасовані (скорочені) в кризовий період.

Створення електронного інформаційного ресурсу культурної
спадщини і культурних цінностей –
було наголошено на необхідності наповнення реєстру пам’яток нерухомої спадщини – на сьогодні державний реєстр налічує лише близько 8 тисяч об’єктів, тоді як ГО “Вікімедіа Україна” спромоглася зібрати більше 70 тисяч (раніше вікіпедисти про це повідомляли), а загалом вчені нараховують за різними підрахунками 130-152 тисяч пам’яток. Також було зауважено на необхідності враховувати перейменування топонімів, багато з ‘яких відбулися у зв’язку з прийняттям декомунізаційного законодавства (зокрема повідомлялося про неврахування таких перейменувань і в нових наказах Міністра культури).

Документи

План середньострокової стратегії діяльності уряду

пропозиції Громадської ради

Advertisements
Опубліковано у Документи, Звернення. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s