Уповноважений з прав людини звернулась до КСУ щодо порушення права на працю працівників культури

%d0%bb%d1%83%d1%82%d0%ba%d0%be%d0%b2%d1%81%d1%8c%d0%ba%d0%b0До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини звернулись представники Професійної спілки працівників культури України зі скаргою на порушення їхнього права на працю після внесення змін до низки профільних законів.  

В рамках налагодженої співпраці між Уповноваженим і профспілками, Валерією Лутковською було направлено конституційне подання до Конституційного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень Закону України «Про  театри і театральну справу» та Закону України «Про культуру» в редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження контрактної форми роботи у сфері культури та конкурсної процедури призначення керівників державних та комунальних закладів культури».

«Оскаржувані положення Закону не встановлюють дотримання балансу інтересів роботодавця та працівника, ставлячи працівника у невигідне становище до такої міри, яка підриває його право на ефективну реалізацію конституційного права на працю. А це, у свою чергу, суперечить принципу справедливості як елемента принципу верховенства права», – йдеться у поданні Уповноваженого з прав людини.

Джерело: http://www.ombudsman.gov.ua/ua/all-news/pr/27117-ji-upovnovazhenij-z-prav-lyudini-zvernulas-do-ksu-schodo-porushennya-prav/

Нагадаємо, що раніше Громадська рада при Міністерстві культури попереджала як Міністерство культури, так і народних депутатів про неконституційність окремих положень законопроекту 2669. Проте нашу думку було вирішено проігнорувати і відповідні зміни до законодавства були прийняті й набули чинності з лютого 2016 року.

Advertisements
Опубліковано у Законодавство у сфері культури. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s